Nike Cross Nationals Northwest Regional - 11/13/2010
Boise, ID
Last Completed Event
Event 3 Girls 5k Run CC Championship
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Katie Knight 13 North Spokan 17:34.0
2 Amy-Eloise Neale 13 Snohomish XC Club 17:44.2 1
3 AnnaMarie Maag 11 Crusader Harriers 17:52.1 2
4 Caroline Hardin 14 Bozeman XC Club 18:01.0 3
5 Tansey Lystad 11 Una-Wa-Bothe 18:04.6
6 Emily Nist 12 Knight Harriers 18:07.0 4
7 Erin Clark 13 Axemen RC 18:17.4 5
8 Katie Bianchini 13 Snohomish XC Club 18:23.6 6
9 Anastasia Kosykh 14 Eastlake XC Club 18:27.9 7
10 Danielle Aragon Una-Mt-Billi 18:28.6
11 Payton Schutte 11 Crusader Harriers 18:30.1 8
12 Megan Fristoe 12 Summit XC Club 18:31.7 9
13 Paige Rice 14 Rose City XC Club 18:36.1 10
14 Heidi Turner 11 Bozeman XC Club 18:38.9 11
15 Marina Roberts 12 Haha XC Kingston 18:55.2 12
16 Kate Jamboretz 11 Boise Striders 18:56.7 13
17 Ellen Patterson 13 Rose City XC Club 18:57.1 14
18 Jordan Mathes 12 Millenium XC Club 19:00.7 15
19 Paige Kouba 12 Axemen RC 19:03.1 16
20 Amira Joseph 11 Crusader Harriers 19:04.6 17
21 Berenice Penaloza 11 Yakima Harriers 19:05.5 18
22 Elizabeth Ryan 11 Boise Striders 19:06.5 19
23 Mayra Chavez 12 Yakima Harriers 19:07.1 20
24 Adrienne Demaree 12 Crusader Harriers 19:08.5 21
25 Rachel Atwood 12 Raven RC 19:09.8
26 Desdemona Weigel 13 Boise Striders 19:10.2 22
27 Sam McKinnon 14 Millenium XC Club 19:10.2 23
28 Michelle Cline 12 Bozeman XC Club 19:11.9 24
29 Michelle Fletcher 13 Tri-Cities L 19:12.6 25
30 Christy Richards 11 Rose City XC Club 19:13.0 26
31 Hayley Gregoire 11 Una-Or-Portl 19:14.2
32 Kylie Hutchison 11 Una-Id-Pocat 19:17.0
33 Andie Creel 14 Bozeman XC Club 19:18.4 27
34 Jenette Northey 13 Una-Ak-Ancho 19:21.4
35 Marren Haneberg 12 Snohomish XC Club 19:22.1 28
36 Breanna Jaynes 12 Missoula Spa 19:22.4
37 Katie Keith 11 Bozeman XC Club 19:23.8 29
38 Daryl Phill 13 Tacoma Lady 19:23.9 30
39 Jessica Vig 11 Oregon Mulle 19:26.0 31
40 Haley O'Connor 11 Eastlake XC Club 19:27.1 32
41 Jaymi Bethea Unattached 19:28.9
42 Paige Gilchrist 13 Hellgate XC 19:30.1
43 Kira Kelly 12 Summit XC Club 19:34.7 33
44 Shannon Young 11 Una-Mt-Pony-Young 19:34.9
45 Molly Callahan 11 Fairbanks XC 19:36.4
46 Angie McGraw 13 Millenium XC Club 19:37.7 34
47 Alice Keller 12 Una-Id-Carme 19:37.8
48 Valerie Mitchell 12 Millenium XC Club 19:38.8 35
49 Mikesell Clegg 12 Una-Id-Jerome-Clegg 19:40.1
50 Audra DeStefano 12 Campbell Cou 19:40.8 36
51 Stephanie Rexus 12 Tri-Cities L 19:41.6 37
52 Sarah Hastings 12 Oregon Mulle 19:41.8 38
53 Hailey Ricks 13 Star Valley XC 19:42.2
54 Megan Davis 14 Snohomish XC Club 19:43.4 39
55 Nora Wilson 11 Axemen RC 19:43.5 40
56 Carey Lyons 11 Una-Wa-Tacom 19:45.3
57 Amanda Ward 11 Una-Id-Twin_ 19:45.4
58 Brenna Condon 11 Snohomish XC Club 19:45.7 41
59 Anne Brinegar 14 Cody XC Club 19:46.2
60 Brenna Phelps 12 Tornado TC 19:47.8
61 Brittney Nethercott 12 Star Valley XC 19:49.9
62 Ashley Maton 12 Summit XC Club 19:49.9 42
63 Genevieve Reaume Crusader Harriers 19:50.6 43
64 Izze Arens 12 Tacoma Lady 19:51.3 44
65 Chiara Warner 13 Una-Mt-Towns 19:51.4
66 Ashlynn Curnow 12 Knight Harriers 19:51.7 45
67 Rachel Nelson 13 Walla Walla XC Club 19:51.9
68 Brooke Nethercott 12 Star Valley XC 19:52.3
69 Kelli Ellingson 11 Millenium XC Club 19:53.4 46
70 Savana Schilling 13 Latipac RC 19:53.6
71 Bridget Simmons 12 Campbell Cou 19:53.6 47
72 Kaylee Brooks 11 Tri-Cities L 19:54.3 48
73 Olivia Wood 13 Una-Mt-Anaco 19:54.4
74 Shannon Mahoney 11 Crusader Harriers 19:54.4 49
75 Alia Mowery 11 Axemen RC 19:56.1 50
76 Katie Stephens 13 Bozeman XC Club 19:56.4 51
77 Makenna Tague 11 Summit XC Club 19:59.7 52
78 Merielle Vania 12 Una-Ak-Ancho 20:01.4
79 Molly Bradbury 11 Boise Striders 20:03.1 53
80 Danielle Rowe 13 Tacoma Lady 20:04.0 54
81 Mariah Meyer 11 Una-Id-Pocat 20:04.3
82 Rose Bishop 11 Haha XC Kingston 20:04.7 55
83 Sarah Whybark 11 Snohomish XC Club 20:05.0 56
84 Gracie Tostenson 13 Oregon Mulle 20:05.0 57
85 Mackenzie Roberts 11 Eagle RC 20:06.3 58
86 Brit Oliphant 13 Summit XC Club 20:07.6 59
87 Katherine Culver 12 Una-Ak-Ancho 20:08.4
88 Demi Fischer 13 Campbell Cou 20:08.5 60
89 Rebecca Lassere 12 Knight Harriers 20:09.9 61
90 Victoria O'Neil 12 Boise Striders 20:10.1 62
91 Katherine Bravo 11 Yakima Harriers 20:11.3 63
92 Netanya Beard 11 Rose City XC Club 20:12.8 64
93 Olivia Artaiz 12 Crusader Harriers 20:13.4 65
94 Alyssa Zuehlsdorff 11 Tacoma Lady 20:13.8 66
95 Elle Arnold 14 Una-Ak-Ancho 20:15.5
96 Abby Phillips 14 Campbell Cou 20:15.5 67
97 Elise Tello 14 Yakima Harriers 20:16.0 68
98 Jordan Thurston 14 Tacoma Lady 20:17.0 69
99 Julia Taylor 13 Latipac RC 20:18.8
100 Amelia Helmick 11 Axemen RC 20:19.3 70
101 Brianna Tiffany 12 Knight Harriers 20:20.0 71
102 Morgan O'Connor 12 Eastlake XC Club 20:20.2 72
103 Katie Larson 11 Millenium XC Club 20:22.9 73
104 Annie Roberts 14 Haha XC Kingston 20:24.8 74
105 Brigid Bradshaw 14 Bozeman XC Club 20:24.9 75
106 Bella Gazzola 12 Rose City XC Club 20:25.0 76
107 Sydney Blaser 12 Tri-Cities L 20:27.1 77
108 Mikhaila Thornton 11 Mountain Vie 20:30.5
109 Sarah Sharp 13 Campbell Cou 20:31.5 78
110 Britney Wimberly 14 Oregon Mulle 20:33.3 79
111 Tess Nelson 13 Summit XC Club 20:33.8 80
112 Kimberly Holiday 14 Una-Wy-Cody-Shaffer 20:36.4
113 Kenzie Bennett 12 Millenium XC Club 20:38.8 81
114 Alyssa Pena 14 Yakima Harriers 20:41.0 82
115 Emily Coic 12 Una-Wa-Tacom 20:41.9
116 Nora Helfand 12 Rose City XC Club 20:44.2 83
117 Genevieve Brandt 13 Axemen RC 20:46.3 84
118 Erin Bergmann 11 Rose City XC Club 20:46.9 85
119 Brooke Rawlins 13 Eagle RC 20:50.0 86
120 Jasmyn Andrews 12 Oregon Mulle 20:52.0 87
121 Kelly Yanoshek 12 Unattached 20:52.5
122 Kayleen McMonigal 11 Tacoma Lady 20:54.5 88
123 Megan Hastings 14 Oregon Mulle 20:55.7 89
124 Marlee Rothschild 13 Snohomish XC Club 20:58.7 90
125 Melia Beckwith 13 Haha XC Kingston 21:02.1 91
126 Mackenzie Peters 14 Eagle RC 21:07.2 92
127 Brittney Brooks 14 Tri-Cities L 21:08.5 93
128 Jessi Jeffries 14 Campbell Cou 21:15.1 94
129 Lindsy Thomas 11 Yakima Harriers 21:19.1 95
130 Maddie Starnes 11 Eastlake XC Club 21:21.0 96
131 Erin Gordon 12 Knight Harriers 21:23.4 97
132 Abby Larson 11 Latipac RC 21:25.3
133 Emily Dwyer 12 Eastlake XC Club 21:28.3 98
134 Megan Batty 11 Eastlake XC Club 21:29.0 99
135 Alex Goode 12 Boise Striders 21:30.8 100
136 Anna Persmark 11 Axemen RC 21:42.6 101
137 Amanda Thompson 12 Knight Harriers 21:44.3 102
138 Tori Klein 13 Yakima Harriers 21:48.4 103
139 Esther Olsen 11 Oregon Mulle 21:50.8 104
140 Sarah Wrede 12 Eagle RC 21:56.2 105
141 Valerie Hanna 14 Boise Striders 21:58.1 106
142 Hannah Taylor 12 Eastlake XC Club 22:02.8 107
143 Sandy Morton 13 Eagle RC 22:16.8 108
144 Samantha Meadows 13 Tri-Cities L 22:23.4 109
145 Sabrina Coles 12 Eagle RC 22:28.6 110
146 Kat Stidham 11 Knight Harriers 22:32.8 111
147 Juliet Black 14 Eagle RC 22:50.9 112
148 Sarah Meadows 13 Tri-Cities L 22:58.5 113
149 Cassidy Trevors 13 Haha XC Kingston 23:57.2 114
150 Tova Houck 14 Haha XC Kingston 23:57.5 115
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Crusader Harriers 91 2 8 17 21 43 49 65
Total Time: 1:34:25.90
Average: 18:53.18
2 Bozeman XC Club 94 3 11 24 27 29 51 75
Total Time: 1:34:34.00
Average: 18:54.80
3 Snohomish XC Club 115 1 6 28 39 41 56 90
Total Time: 1:34:59.00
Average: 18:59.80
4 Millenium XC Club 153 15 23 34 35 46 73 81
Total Time: 1:37:20.80
Average: 19:28.16
5 Boise Striders 169 13 19 22 53 62 100 106
Total Time: 1:37:26.60
Average: 19:29.32
6 Axemen RC 181 5 16 40 50 70 84 101
Total Time: 1:37:19.40
Average: 19:27.88
7 Rose City XC Club 190 10 14 26 64 76 83 85
Total Time: 1:37:24.00
Average: 19:28.80
8 Summit XC Club 195 9 33 42 52 59 80
Total Time: 1:38:03.60
Average: 19:36.72
9 Yakima Harriers 251 18 20 63 68 82 95 103
Total Time: 1:39:20.90
Average: 19:52.18
10 Tacoma Lady Lions XC Club 263 30 44 54 66 69 88
Total Time: 1:39:50.00
Average: 19:58.00
11 Knight Harriers 278 4 45 61 71 97 102 111
Total Time: 1:39:52.00
Average: 19:58.40
12 Tri-Cities Lightning 280 25 37 48 77 93 109 113
Total Time: 1:40:24.10
Average: 20:04.82
13 Campbell County XC Club 288 36 47 60 67 78 94
Total Time: 1:40:29.90
Average: 20:05.98
14 Oregon Mullet Bullet XC P 292 31 38 57 79 87 89 104
Total Time: 1:40:38.10
Average: 20:07.62
15 Eastlake XC Club 305 7 32 72 96 98 99 107
Total Time: 1:41:04.50
Average: 20:12.90
16 Haha XC Kingston 346 12 55 74 91 114 115
Total Time: 1:44:24.00
Average: 20:52.80
17 Eagle RC 449 58 86 92 105 108 110 112
Total Time: 1:46:16.50
Average: 21:15.30
Event 4 Boys 5k Run CC Championship
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Kenji Bierig 11 South Centra 15:34.1 1
2 Vince Hamilton 11 North Spokan 15:35.9 2
3 Korey Krotzer 12 Raven RC 15:42.1 3
4 Anthony Armstrong 12 Tri-Cities L 15:44.9 4
5 Dallin Farnsworth 12 Portneuf Valley TC 15:45.2
6 Jacob Smith 12 Una-Wa-Wenat 15:45.4
7 Max Runia 11 Oregon Mulle 15:46.4 5
8 Alex Kimsey 12 Una-Wa-Spoka 15:49.9
9 Alex Sorensen 11 Evanston Runners-WY 15:53.6
10 Aaron Nelson 11 Walla Walla XC Club 15:56.9 6
11 Dakota Parker 11 Una-Wa-Cheha 15:57.5
12 Dylan Croeni 11 Una-Wa-Washo 15:59.2
13 Erik Harris 12 Twin Falls XC Club 15:59.7
14 Andy Bennison 11 Stark Street AC 16:00.0 7
15 Dylan Morin 11 Una-Wy-Sheri 16:00.3
16 Cody Larsen 11 Latipac RC 16:01.2
17 Jeff Bastian 11 Snohomish XC Club 16:01.9
18 Timothy Cummings 11 Yakima Harriers 16:02.9 8
19 Bekama Jaldi 11 Troutdale Harriers 16:06.1 9
20 Casey Adams 11 North Spokan 16:06.8 10
21 Jonathon Obeso 12 Oregon Mulle 16:07.8 11
22 Tyler Crofts 11 Una-Id-Idaho 16:08.0
23 Todd Jackson 11 Una-Wa-Oakvi 16:10.9
24 Jakob Woodland 12 Bozeman XC Club 16:14.1 12
25 German Silva 11 Yakima Harriers 16:14.9 13
26 Keith Williams 13 North Spokan 16:15.4 14
27 JP Wolpert 12 Walla Walla XC Club 16:16.1 15
28 Nick Schippers 11 Haha XC Kingston 16:17.5
29 Baxter Arguinchona 11 South Centra 16:17.8 16
30 Santos Vargas 12 Yakima Harriers 16:18.2 17
31 Hunter Johnson 12 North Spokan 16:18.3 18
32 Angelo Comeaux 11 Una-Wa-Evere 16:19.2
33 Sean White 11 Snohomish XC Club 16:21.6
34 Nate Brennand 11 Una-Wa-Olymp 16:21.8
35 David Norris 11 Una-Id-Hayde 16:22.1
36 Jaziel Rodriguez 12 Yakima Harriers 16:22.3 19
37 Ian Burgess 11 SE Pdx XC Club 16:22.6 20
38 Wasil Ahmed 11 Stark Street AC 16:23.4 21
39 Justin Ross 13 Rocky Mounta 16:24.8
40 Andrew Wordell 11 North Spokan 16:26.4 22
41 Jon Smith 11 Titan Countr 16:26.6 23
42 Foote Alex 11 Una-Or-Aloha-Alex 16:27.2
43 Kyle Thompson 14 Stark Street AC 16:28.1 24
44 Michael Luhr 11 Campbell Cou 16:28.1
45 Sumner Goodwin 13 South Centra 16:29.1 25
46 Connor Jones 11 North Spokan 16:29.9 26
47 Jeff Miles 11 Raven RC 16:30.6 27
48 Austen Frostad 13 North Spokan 16:30.8 28
49 Hunter Sanders 11 Oregon Mulle 16:31.0 29
50 Isaac Griffith 11 South Centra 16:31.8 30
51 Joel Estelle 12 South Centra 16:32.2 31
52 Sean McDonald 11 Blue Train 16:33.4 32
53 Christian Bucko 11 Titan Countr 16:34.2 33
54 Karl Lundgren 12 Una-Id-Twin_ 16:34.5
55 Andrew Pfeiffer 11 Team High Altittude 16:35.3 34
56 BJ Smith 11 Titan Countr 16:36.9 35
57 Philip Matthews 11 Wolverine XC Club 16:38.5 36
58 Keenan Piper 13 Blue Train 16:38.7 37
59 Patrick Estberg 11 XC Timberline 16:39.2 38
60 Neil Seibert 12 Oregon Mulle 16:39.8 39
61 Michael Corr 12 Blue Train 16:40.2 40
62 Connor Howard 13 Blue Train 16:40.5 41
63 KC Hunsicker 11 Natrona Coun 16:41.3 42
64 John Fowler 12 Wolverine XC Club 16:42.1 43
65 Jacob Turner 11 Missoula Spa 16:43.1 44
66 Jack Hagler 11 Crusader Harriers 16:43.4 45
67 David Leavy 12 Crusader Harriers 16:43.8 46
68 Adam Peterman 13 Hellgate XC 16:43.8
69 Phil Snyder 12 Tri-Cities L 16:44.1 47
70 Cody Fivecoat 11 Una-Id-Middl 16:45.4
71 James Paris 11 Team High Altittude 16:46.2 48
72 Dylan Crevelt 12 Una-Id-Casca 16:46.2
73 Trevin Hiebert 11 Titan Countr 16:48.0 49
74 Jackson Baker 12 SE Pdx XC Club 16:48.4 50
75 Adam Storey 11 Una-Id-Mosco 16:49.4
76 Jake Hombel 12 Titan Countr 16:49.6 51
77 Steven Raimondi 11 Crusader Harriers 16:51.5 52
78 Ben Shields 11 XC Timberline 16:52.7 53
79 Austin Richards 12 Tri-Cities L 16:53.3 54
80 Luke Garcia 12 Lindbergh Rc-Wa 16:53.5 55
81 Kai Wilmot 14 North Spokan 16:54.4 56
82 Ryan Perry 11 South Medfor 16:55.1
83 Delfino Dominguez 13 Yakima Harriers 16:55.8 57
84 Preston Franck 12 Bozeman XC Club 16:57.4 58
85 Trevor Schmidt 13 Stark Street AC 16:57.8 59
86 Nick Lawrence 11 Raven RC 16:58.0 60
87 Joe Hardy 14 Blue Train 16:58.3 61
88 Fletcher Hazlehurst 12 SE Pdx XC Club 16:58.5 62
89 Hunter McGuirk 13 Crusader Harriers 16:59.1 63
90 Jacob Oates 12 Eagle RC 17:01.2 64
91 Jake Taylor 11 Troutdale Harriers 17:01.7 65
92 Luke Gilbert 11 Natrona Coun 17:01.7 66
93 Sam Bailey 12 Raven RC 17:01.9 67
94 Ryan Long 12 Wolverine XC Club 17:02.3 68
95 Kyle Chapman 12 Yakima Harriers 17:04.7 69
96 Nik Taylor 13 North Spokan 17:05.3 70
97 Keefe Hanson 11 Raven RC 17:05.3 71
98 Brennen Keen 13 XC Timberline 17:05.4 72
99 Joe McFadden 11 XC Timberline 17:05.6 73
100 Adam Wollant 12 Bozeman XC Club 17:06.0 74
101 Austin Morgan 11 Walla Walla XC Club 17:06.5 75
102 Conor Smith 12 Eagle RC 17:07.5 76
103 Daniel Stoiber 13 Oregon Mulle 17:07.7 77
104 Mark Petrusich 12 Crusader Harriers 17:07.8 78
105 Hunter Guthrie 13 Missoula Spa 17:08.0 79
106 David Strand 11 Blue Train 17:08.1 80
107 Mark Raymond 12 Bozeman XC Club 17:08.3 81
108 Ryan Stevens 12 Crusader Harriers 17:09.6 82
109 Mubark Mebrat 12 Troutdale Harriers 17:09.8 83
110 Matthew Crawford 11 Blue Train 17:09.9 84
111 Juan Delgado 11 Una-Or-Hermi 17:11.2
112 Eli Deitz 11 North Spokan 17:12.0 85
113 Greg Cruz 11 Stark Street AC 17:12.0 86
114 Mark Garcia 12 Lindbergh Rc-Wa 17:12.1 87
115 Christian Rodriguez 13 Tri-Cities L 17:13.5 88
116 Gabe Harm 13 Eagle RC 17:14.5 89
117 Colten Gillum 13 Natrona Coun 17:15.6 90
118 Piers Rasmussen 12 Oregon Mulle 17:15.6 91
119 Yonny Castillo 11 Columbia Riv 17:15.9
120 Ben Stout 12 Team High Altittude 17:17.8 92
121 Max Hampton 12 Eagle RC 17:18.7 93
122 Chris Frank 12 XC Timberline 17:19.0 94
123 Colter May 14 Bozeman XC Club 17:19.5 95
124 Jeff Herr 12 Eagle RC 17:19.8 96
125 Ian Fouts 11 Stark Street AC 17:20.9 97
126 Conner Riebe 11 Eagle RC 17:21.5 98
127 Julian Heninger 13 Una-Or-Lake_ 17:21.8
128 Tino Melton-Holdman 11 Troutdale Harriers 17:22.7 99
129 John Klein 12 Una-Ak-Ancho 17:22.9
130 Nick MacLean 12 Wolverine XC Club 17:26.6 100
131 Cory Brandt 11 South Centra 17:26.8 101
132 Andrew Green 13 Stark Street AC 17:26.9 102
133 Ben Dickensheets 11 Bozeman XC Club 17:27.3 103
134 Alex Nelson 11 Lindbergh Rc-Wa 17:27.9 104
135 Spike Sievert 13 Wolverine XC Club 17:28.9 105
136 Dane Hilts 13 SE Pdx XC Club 17:29.3 106
137 Zach LaPier 11 Walla Walla XC Club 17:29.5 107
138 Nathan Haley 12 Lindbergh Rc-Wa 17:30.1 108
139 Gregg Heller 12 Walla Walla XC Club 17:30.3 109
140 Trevor Love 13 Raven RC 17:30.7 110
141 Travis Stark 11 Titan Countr 17:32.2 111
142 Davis Mathieu 13 South Centra 17:32.5 112
143 Kees Von Michaelofski 14 North Spokan 17:34.1 113
144 Peter Troianello 11 Yakima Harriers 17:37.4 114
145 Sean Newcomb 13 Walla Walla XC Club 17:38.2 115
146 Travis Downen 12 Lindbergh Rc-Wa 17:39.4 116
147 Bryce Parmaly 12 Natrona Coun 17:39.7 117
148 Ryan Herr 12 Eagle RC 17:39.8 118
149 Mohamud Abdi 13 Lindbergh Rc-Wa 17:40.6 119
150 Ethan Wilhelm 11 Bozeman XC Club 17:40.7 120
151 Christian Fullmer 12 North Spokan 17:41.6 121
152 Ben Ragland 12 XC Timberline 17:41.9 122
153 Taylor Smith 14 Titan Countr 17:42.1 123
154 Henry Murphy 11 Crusader Harriers 17:42.5 124
155 Taylor Kraal 12 Tri-Cities L 17:43.3 125
156 Nate Tandecki 11 Lindbergh Rc-Wa 17:44.1 126
157 Keenan Follet 13 Troutdale Harriers 17:47.0 127
158 Keegan McCormick 14 Tri-Cities L 17:49.2 128
159 Aaron Adams 11 Oregon Mulle 17:49.7 129
160 Jackson Packham 13 SE Pdx XC Club 17:50.5 130
161 Birukidin Jaldi 12 Troutdale Harriers 17:54.8 131
162 Will Sheeran 12 Wolverine XC Club 17:55.6 132
163 Sam Demissie 11 Raven RC 17:56.3 133
164 Michael Schebler 12 Natrona Coun 17:56.8 134
165 Jesse Shutts 11 Natrona Coun 17:56.8 135
166 Josh Edel 12 SE Pdx XC Club 18:02.7 136
167 Teagan Brown 13 North Spokan 18:03.8 137
168 Chris Black 13 SE Pdx XC Club 18:09.1 138
169 Brandon Raleigh 13 Troutdale Harriers 18:19.6 139
170 Chris Jessop 11 Una-Mt-Pines 18:20.3
171 Jon Hamilton 12 Missoula Spa 18:20.9 140
172 Colt Sterk 13 Una-Id-Eagle-Sterk 18:29.8
173 Jordan Herd-Monroe 11 Una-Or-Pendl 18:36.7
174 Ketchum Wilt 13 Team High Altittude 18:40.8 141
175 Jake DePledge 11 North Spokan 18:41.6 142
176 Colin Brinton 11 Wolverine XC Club 18:52.4 143
177 Joe Carey 12 Natrona Coun 19:11.0 144
178 Brandon Minster 13 Missoula Spa 19:14.6 145
179 Quinn Staats 13 Missoula Spa 19:18.3 146
180 Sean Hollenbeck 12 Walla Walla XC Club 19:18.7 147
181 Colten Miller 11 Missoula Spa 19:58.9 148
182 Stephen Pfeiffer 14 Team High Altittude 20:00.1 149
183 Nate Thomas 14 Team High Altittude 20:44.1 150
184 Austin Oser 13 Tri-Cities L 20:51.0 151
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 North Spokane XC Club 76 2 10 14 22 28 56 70
Total Time: 1:20:55.30
Average: 16:11.06
2 South Central XC Club 103 1 16 25 30 31 101 112
Total Time: 1:21:25.00
Average: 16:17.00
3 Yakima Harriers 114 8 13 17 19 57 69 114
Total Time: 1:21:54.10
Average: 16:22.82
4 Oregon Mullet Bullet XC P 161 5 11 29 39 77 91 129
Total Time: 1:22:12.70
Average: 16:26.54
5 Titan Country Club of Spo 191 23 33 35 49 51 111 123
Total Time: 1:23:15.30
Average: 16:39.06
6 Stark Street AC 197 7 21 24 59 86 97 102
Total Time: 1:23:01.30
Average: 16:36.26
7 Blue Train 211 32 37 40 41 61 80 84
Total Time: 1:23:31.10
Average: 16:42.22
8 Raven RC 228 3 27 60 67 71 110 133
Total Time: 1:23:17.90
Average: 16:39.58
9 Crusader Harriers 284 45 46 52 63 78 82 124
Total Time: 1:24:25.60
Average: 16:53.12
10 Walla Walla XC Club 312 6 15 75 107 109 115 147
Total Time: 1:24:19.30
Average: 16:51.86
11 Tri-Cities Lightning 318 4 47 54 88 125 128 151
Total Time: 1:24:19.10
Average: 16:51.82
12 Bozeman XC Club 320 12 58 74 81 95 103 120
Total Time: 1:24:45.30
Average: 16:57.06
13 XC Timberline 330 38 53 72 73 94 122
Total Time: 1:25:01.90
Average: 17:00.38
14 Wolverine XC Club 352 36 43 68 100 105 132 143
Total Time: 1:25:18.40
Average: 17:03.68
15 North Spokane Distance Ru 363 18 26 85 113 121 137 142
Total Time: 1:25:15.90
Average: 17:03.18
16 SE Pdx XC Club 368 20 50 62 106 130 136 138
Total Time: 1:25:29.30
Average: 17:05.86
17 Troutdale Harriers 383 9 65 83 99 127 131 139
Total Time: 1:25:27.30
Average: 17:05.46
18 Eagle RC 418 64 76 89 93 96 98 118
Total Time: 1:26:01.70
Average: 17:12.34
19 Natrona County XC Club 449 42 66 90 117 134 135 144
Total Time: 1:26:35.10
Average: 17:19.02
20 Team High Altittude 464 34 48 92 141 149 150
Total Time: 1:29:20.20
Average: 17:52.04
21 Lindbergh Rc-Wa 470 55 87 104 108 116 119 126
Total Time: 1:26:43.00
Average: 17:20.60
22 Missoula Spartan Distance 554 44 79 140 145 146 148
Total Time: 1:30:44.90
Average: 18:08.98
Event 1 Girls 5k Run CC Open
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Tylee Newman 12 Una-Id-Monte 19:33.6
2 Jocelyn Allen 11 Una-Id-Ashton-Allen 19:40.0
3 Jessica Sayer Whitfish AC 19:47.9 1
4 Emily Trosino 13 Troutdale Harriers 19:52.2 2
5 Lila Klopfenstein 13 Meridian Warpath 19:57.1 3
6 Sabrah DeVoir 11 Crusader Harriers 20:00.8 4
7 Stephanie Stuckey 12 Una-Wa-Tacom 20:08.9
8 Desyne Blackburn 14 Aloha XC Club-OR 20:11.1
9 Haylee Harrison 11 Preston XC 20:20.6
10 Tenaly Smith 12 Canyon TC 20:23.1
11 Chloe Cook 14 Una-Ak-Ancho 20:24.2
12 Paige Dilmore 14 Rocky Mounta 20:25.8 5
13 Rachel Joseph 11 Crusader Harriers 20:26.1 6
14 Annalise Pownall 12 Grubsnelle 20:28.6
15 Taylor Weatherby 14 Idaho Falls XC Club 20:30.8
16 Hailey Bradshaw 11 Rocky Mounta 20:32.7 7
17 Hannah Cheney 11 Cutthroat 20:33.6
18 Presli Hutchison 14 Una-Id-Pocat 20:34.6
19 Jacarei Echevarria 12 Rocky Mounta 20:35.7 8
20 Megan Mullaney 13 Crusader Harriers 20:36.7 9
21 Madeline Graham 11 Una-Wa-Woodi 20:36.8
22 Sarah Stone 13 Una-Id-Hayden-Stone 20:38.6
23 Katelyn Hill 14 Cougar Club 20:44.3
24 Dana Greenblatt 12 Ashland XC Club 20:45.6
25 McKensie Gardner 14 Cougar Club 20:46.6
26 Aschlei Hook 11 Rocky Mounta 20:49.2 10
27 Hailey Hewitson 13 Summit XC Club 20:49.5 11
28 Casey Carpenter 13 Idaho Falls XC Club 20:50.5
29 Jaclyn Geyer 11 Una-Wa-Tacom 20:53.9
30 Hadley Schoderbek 14 Summit XC Club 20:56.4 12
31 Bailey Eaton Whitfish AC 20:56.6 13
32 Rory Kearns 14 Rose City XC Club 20:58.7 14
33 Arushi Raghuvanshi 11 Crusader Harriers 21:00.1 15
34 Alexis Wilks 13 Portneuf Vally XC 21:00.1
35 Quincie Clark 11 Una-Id-Soda_ 21:01.6
36 Savannah Comby 13 Meridian Warpath 21:01.8 16
37 Molly Burgstahler 11 Sandpoint XC Club 21:01.8
38 Euphemia Frie 12 Crusader Harriers 21:02.3 17
39 Hannah Farnes 14 Una-Id-Soda_ 21:02.4
40 Alyssa Brann 14 Una-Id-Twin_ 21:08.1
41 Jacky Sheoships Unattached 21:08.5
42 Lydia Gildehaus 13 Columbia Riv 21:08.5
43 Angeline Getty 11 Challis Running 21:08.8
44 Natalie Johnson 13 Crusader Harriers 21:09.7 18
45 Katie Arndorfer 11 Crusader Harriers 21:10.4 19
46 Samantha Wight 12 Una-Or-Aloha-Wight 21:10.8
47 Abbey Tozer 14 Summit XC Club 21:11.4 20
48 Isa Almy 11 Rose City XC Club 21:11.8 21
49 Carly Schwickert Whitfish AC 21:15.6 22
50 Marissa McBride 12 Crusader Harriers 21:17.8
51 Sady Palmer 11 Una-Id-Prest 21:18.3
52 Keelin Moehl 12 Summit XC Club 21:20.3 23
53 Corrine Smith 12 Team High Altittude 21:22.9
54 Meghan O'Rourke 11 Meridian Warpath 21:23.8 24
55 Madison Walker 13 Summit XC Club 21:30.3 25
56 Montana Tucker 14 Team High Altittude 21:32.9
57 Siena Richard 11 Jackson Rc-Wy 21:39.7 26
58 Alex Kiesling 12 Ashland XC Club 21:43.7
59 Ellie Finnigan 12 Jackson Rc-Wy 21:44.1 27
60 Sierra Johnston 14 Troutdale Harriers 21:44.8 28
61 Courtney Repp 13 South Medfor 21:45.5
62 Mickayla Phillis 12 Rose City XC Club 21:52.0 29
63 Blair Shanklin 12 South Medfor 21:54.9
64 Amanda Wisenor 12 Kuna XC Club 21:56.8
65 Alyssa Lewis 11 Una-Id-Pocat 22:00.9
66 Haley Kruell 11 Rose City XC Club 22:02.3 30
67 Amy Gieber 11 Summit XC Club 22:10.8 31
68 Nicole Brist 12 Una-Mt-Kalis 22:13.2
69 Rachael O'Neill 11 Meridian Warpath 22:15.0 32
70 Danielle Bridges 12 Crusader Harriers 22:17.8
71 Megan Montgomery 12 Una-Wa-Tacom 22:21.9
72 Theresa Konecni 13 Latipac RC 22:23.3
73 Chloe Bosnar 12 Troutdale Harriers 22:23.6 33
74 Adria Tilby 14 Rocky Mounta 22:25.9 34
75 Hannah Allen 13 Idaho Falls XC Club 22:27.0
76 Luna Wasson 13 Jackson Rc-Wy 22:28.4 35
77 Isabelle Berry 13 Rose City XC Club 22:29.3 36
78 Emily Schultz 11 Rose City XC Club 22:34.0 37
79 Julia Tawney 12 Rose City XC Club 22:34.4 38
80 Sarah Walsh 12 Meridian Warpath 22:36.8 39
81 Celeste Raymond 11 Rose City XC Club 22:38.0
82 Dakota Bateman 14 Star Valley XC 22:41.4
83 Dani McLaughlin 12 Team High Altittude 22:45.1
84 Ashley Baker 11 Meridian Warpath 22:48.0 40
85 Alejandra Bates 14 Troutdale Harriers 22:53.3 41
86 Sherray Callistini 11 Challis Running 22:54.2
87 Tanna Reid 14 Summit XC Club 22:55.5 42
88 Makayla Bearden 12 Troutdale Harriers 22:55.6 43
89 Molly Verhey 13 Grubsnelle 22:55.6
90 Becca Holdhusen Whitfish AC 22:57.7 44
91 McKenzie Utti 12 Troutdale Harriers 22:58.3 45
92 Anna Nelson 12 Grubsnelle 23:00.5
93 Marianne Galbraith 14 Jackson Rc-Wy 23:02.3 46
94 Brittney Hill 11 Cougar Club 23:14.0
95 Jacki Ulum Crusader Harriers 23:24.7
96 Sydnie Clark 14 Una-Sc-Soda_ 23:32.2
97 Anne Gustahoff Whitfish AC 23:34.3 47
98 Emma Marchetti Whitfish AC 23:36.6 48
99 Maya Gordon Whitfish AC 23:46.2 49
100 Calena Lawson 11 Sandpoint XC Club 23:46.9
101 Emily Gehlken 13 Latipac RC 24:08.4
102 Kenya Berard 11 South Medfor 24:15.0
103 Anna Hill 13 Una-Wa-Woodi 24:16.2
104 Jenna Jeffs 14 Cougar Club 24:18.0
105 Michelle Shannon 11 Latipac RC 24:19.7
106 Emily Bowen 14 Grubsnelle 24:22.1
107 Mikayla Presta 14 Lakeside Roa 24:22.5
108 Sally Watters 13 Jackson Rc-Wy 24:33.5 50
109 Kassandra Babb 14 South Medfor 24:35.4
110 Hannah St. John 13 Troutdale Harriers 24:38.2 51
111 Rebecca Ryan 13 Star Valley XC 25:49.3
112 Serena Weeks 13 Challis Running 26:04.2
113 Nicole Helm 11 Challis Running 26:07.6
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Crusader Harriers 51 4 6 9 15 17 18 19
Total Time: 1:43:06.00
Average: 20:37.20
2 Rocky Mountain Grizzly XC 64 5 7 8 10 34
Total Time: 1:44:49.30
Average: 20:57.86
3 Summit XC Club 91 11 12 20 23 25 31 42
Total Time: 1:45:47.90
Average: 21:09.58
4 Meridian Warpath 114 3 16 24 32 39 40
Total Time: 1:47:14.50
Average: 21:26.90
5 Whitfish AC 127 1 13 22 44 47 48 49
Total Time: 1:48:32.10
Average: 21:42.42
6 Rose City XC Club 130 14 21 29 30 36 37 38
Total Time: 1:48:34.10
Average: 21:42.82
7 Troutdale Harriers 147 2 28 33 41 43 45 51
Total Time: 1:49:49.50
Average: 21:57.90
8 Jackson Rc-Wy 184 26 27 35 46 50
Total Time: 1:53:28.00
Average: 22:41.60
Event 2 Boys 5k Run CC Open
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Jake Meeker 12 RumGumXC 16:20.4 1
2 Travis Neuman 13 Summit XC Club 16:33.6 2
3 Travis Thorne 13 Una-Wa-Spoka 16:35.1
4 Jeffrey Ott 12 Grubsnelle 16:35.5 3
5 Alex Mauro 11 Axemen RC 16:47.6 4
6 Kenton Freemuth 11 Boise Striders 16:47.9 5
7 Chris Martinez 11 Meridian Warpath 16:49.8 6
8 Daniel Schofield 13 Mead AC 16:50.9 7
9 Caden Portela 11 Cougar Club 16:52.8
10 Andrew Valdez Unattached 16:53.2
11 Adam Litster 11 Boise Striders 16:53.7 8
12 Thomas Rigby 13 Boise Striders 16:54.3 9
13 Braden Tanner 11 Una-Id-Pocat 16:54.5
14 Dallas Snider 13 Una-Wa-Cheha 16:55.3
15 Miles Ranck 12 Boise Striders 16:55.4 10
16 Oliver Scofield 12 Jackson Rc-Wy 16:55.9
17 Nathan Powell 11 Lions XC 16:56.4 11
18 Parker Hawkins 12 RumGumXC 16:58.4 12
19 Brad Heusinkveld 11 Latipac RC 17:01.3 13
20 Carter Montgomery Unattached 17:02.1
21 Levi Nelson 11 RumGumXC 17:02.7 14
22 Daniel Heikila 12 Meridian Warpath 17:03.4 15
23 Stetson Smith 11 Tornado TC 17:03.7 16
24 Taylor Hybl 13 Cexc 17:04.2 17
25 Brandon Schmuckley 11 Cexc 17:04.6 18
26 Mike Dunton 13 Una-Id-Coeur 17:08.3
27 Joe Holvey 12 Axemen RC 17:09.0 19
28 Egide Muvange 12 RumGumXC 17:09.5 20
29 Kaleb Fleenor 11 Una-Id-Nampa 17:10.7
30 David Steele 13 Latipac RC 17:11.3 21
31 Jack Wilson 12 Axemen RC 17:11.8 22
32 Andrew Nuttall 11 RumGumXC 17:11.9 23
33 Brandon Garner 12 Una-Id-Rexbu 17:12.4
34 Aaron Baeza 11 Columbia Riv 17:13.0
35 Colton Berry 11 Lakeside Roa 17:14.3 24
36 Jimmy Matthews 11 Sandpoint XC Club 17:16.6
37 Eric Alldritt 13 Summit XC Club 17:16.9 25
38 Tavner Wilson 11 Cutthroat 17:17.3 26
39 Josh Hooper 13 North Spokan 17:18.3 27
40 Daniel Perry 12 Rigby Hicks 17:18.8 28
41 Devyn Baldovino 13 Tornado TC 17:18.9 29
42 Brian Eimstad 12 Axemen RC 17:19.1 30
43 Ryden Crowther 13 Una-Id-Frank 17:20.1
44 Liston Idler 11 Grubsnelle 17:21.5 31
45 Luke Hinz 13 Summit XC Club 17:21.8 32
46 Ryan Rojeski 11 Lakeside Roa 17:21.8 33
47 Lars Schou 12 Jackson Rc-Wy 17:22.5
48 Kevin Chang 11 Axemen RC 17:22.8 34
49 Chase Stoker 12 Una-Mt-Pines 17:26.6
50 Caleb Moosman 13 Cutthroat 17:26.8 35
51 Blake Spencer 13 Tornado TC 17:28.6 36
52 Trevor Clarke 12 Idaho Falls XC Club 17:31.0
53 Jared Inskeep 11 Star Valley XC 17:31.7 37
54 Griffin Moser 11 CG UB 17:31.7 38
55 Nick Brokaw 12 Boise Striders 17:32.6 39
56 Jordan Rogers 11 North Spokan 17:32.8 40
57 Ty Tritthart 11 Challis Running 17:33.2 41
58 Jackson Coleman 12 Crusader Harriers 17:33.4 42
59 David McCaslin 12 Crusader Harriers 17:35.0 43
60 Ryan Coffman 14 Lakeside Roa 17:35.7 44
61 Colton Ansberry 13 Una-Or-Lake_ 17:35.8
62 Michael Anderson 12 Lakeside Roa 17:36.4 45
63 Brian McDavitt 13 Crusader Harriers 17:36.7 46
64 Nick Thomas 11 RunningOnGluten-1 17:36.9 47
65 Brendan Byron 11 Una-Wy-Sheri 17:37.0
66 Kyle Dietsche 13 Una-Wy-Sheri 17:38.0
67 Isaac Kitzan 13 North Spokan 17:38.3 48
68 Cameron Clark 11 Summit XC Club 17:38.5 49
69 Austin Rogers 12 Kuna XC club 17:39.1
70 Garrett Hook 11 Rocky Mounta 17:39.2 50
71 Ryan Montgomery 12 Una-Or-Pendl 17:39.4
72 Zach Selko 12 Axemen RC 17:40.1 51
73 Austin Cherry 11 Haha XC Kingston 17:41.1
74 Sam Jackson 12 Ashland XC Club 17:41.3 52
75 Andrew Regan 13 Una-Ks-Hayden-Regan 17:41.6
76 Anthony Konecni 11 Latipac RC 17:41.8 53
77 David Huddleston 11 South Medfor 17:42.0 54
78 Ankith Harathi 11 Crusader Harriers 17:43.3 55
79 Jevon Cabrera 12 Mead AC 17:43.6 56
80 Isaac Schaaf 12 Ashland XC Club 17:44.5 57
81 Cameron Bischoff 12 Cutthroat 17:45.7 58
82 James Wilson 11 Challis Running 17:46.2 59
83 Ryan Brown 12 Meridian Warpath 17:46.7 60
84 Tyler Zyph 11 Una-Or-Pendl 17:47.0
85 Connor Kunz 11 Rigby Hicks 17:48.0 61
86 Tate Wilson 11 Cutthroat 17:48.7 62
87 Ben Solem 12 Grubsnelle 17:48.9 63
88 Alden Glass 14 Boise Striders 17:49.5 64
89 Daniel Rahn 13 Mead AC 17:50.3 65
90 Nick Lenford 11 Tornado TC 17:50.6 66
91 David Livingston 13 Star Valley XC 17:51.3 67
92 Thatcher Montgomery 12 Grubsnelle 17:51.7 68
93 Nate Quist 13 Rocky Mounta 17:52.1 69
94 Sam Remington 14 Crusader Harriers 17:52.8 70
95 Daniel Bellissimo 11 Axemen RC 17:53.2 71
96 Nick Snider 12 Summit XC Club 17:53.3 72
97 Curtis Capell 12 RumGumXC 17:53.5 73
98 Zach Barnes 11 North Spokan 17:54.1
99 Sam Naffziger 12 Summit XC Club 17:54.4 74
100 Boston Smith 11 North Spokan 17:54.6 75
101 Alex Joseph 13 Crusader Harriers 17:55.2 76
102 Kyle Sams 12 Mead AC 17:55.2 77
103 Nathan Vance 14 Idaho Falls XC Club 17:56.9
104 Jackson Turner 13 Latipac RC 17:58.2 78
105 Ray Schierman 14 Tornado TC 17:59.3 79
106 Jordan Wallin 14 Rocky Mounta 18:01.6 80
107 Dylan Rephaey 12 Meridian Warpath 18:03.8 81
108 Mitch Middleton 13 Lakeside Roa 18:03.8 82
109 Kaden Larson 13 Rigby Hicks 18:05.0 83
110 Matthew Williams 13 Wolverine XC Club 18:05.2
111 Nathan Showalter 11 Boise Striders -B 18:05.9 84
112 Conor McWeeney 13 Crusader Harriers 18:06.7 85
113 John Jamboretz 13 Boise Striders 18:07.2 86
114 Josh Franckowiak 11 Ashland XC Club 18:07.3 87
115 Arlin Knight 11 Cutthroat 18:07.4 88
116 Josh Caile 13 Eastlake XC Club 18:08.0 89
117 David Covert 13 Rocky Mounta 18:10.2 90
118 Ben Jackson 12 Ashland XC Club 18:12.0 91
119 Eli Brunette 11 North Spokan 18:12.9 92
120 Josh Sealand 13 Crusader Harriers 18:14.1
121 John Hokanson 11 Tornado TC 18:14.3 93
122 Denver Parker 13 Una-Wa-Cheha 18:15.6
123 Tyler Jaszkowiak 12 Challis Running 18:16.9 94
124 Mason Foster 11 Sandpoint XC Club 18:17.1
125 Bryan John 11 Una-Id-Fairf 18:18.3
126 Taylen Howland 11 Mead AC 18:19.1 95
127 Manny Romero 12 CG UB 18:19.5 96
128 Sam Smith 11 RunningOnGluten-1 18:19.9 97
129 Lawrence Dennis 11 Cexc 18:21.3 98
130 Vance Collier 13 North Spokan 18:21.7 99
131 Scott Khuu 12 Lions XC 18:21.8 100
132 Sam Darda 12 Grubsnelle 18:22.4 101
133 Ryan Clark 11 RunningOnGluten-1 18:24.4 102
134 Navarre Herrera 12 Ashland XC Club 18:24.4 103
135 Cody Hammersmith 12 Cexc 18:24.4 104
136 Nathan Merritt 11 Star Valley XC 18:25.5 105
137 Teagan Settelmeyer 12 CG UB 18:25.5 106
138 Caleb Carolan 12 Grubsnelle 18:25.6 107
139 Brian Bagley 14 Cutthroat 18:26.4 108
140 Eric Bellan 13 Boise Striders -B 18:26.4 109
141 Johnny Lightheart 12 Tornado TC 18:27.5 110
142 Kaleb Martin 11 Una-Id-Mosco 18:28.1
143 Cody Lind 13 Challis Running 18:30.7 111
144 Max Mulcahy 13 Boise Striders -B 18:31.1 112
145 Josh Spivey 11 Mead AC 18:31.3 113
146 Jordan Grimes 11 Una-Or-Aloha-Grimes 18:31.9
147 Ethan Judd 13 Una-Id-Burley-Judd 18:33.1
148 Joe West 11 Idaho Falls XC Club 18:34.0
149 Eddie Yakimchuk 12 Raven RC 18:34.5
150 Geoff Miller 13 Lions XC 18:34.8 114
151 Drew Jackson 13 RunningOnGluten-1 18:35.8 115
152 Jeff Schroeter 13 Gooding RC 18:35.8
153 Ethan Freed 12 Eastlake XC Club 18:36.7 116
154 Eliceo Garcia 15 Gooding RC 18:36.7
155 Ricardo Castillo 14 Columbia Riv 18:37.0
156 Joe Giese 14 Rocky Mounta 18:37.0 117
157 Mike Rider 12 Star Valley XC 18:37.2 118
158 Cameron Moore 12 Cutthroat 18:37.6 119
159 Andrew Feldhausen 11 RunningOnGluten-1 18:40.1 120
160 Parker Gordon 13 Una-Id-Kuna-Gordon 18:42.0
161 Riis Wilbrecht 13 Jackson Rc-Wy 18:43.3
162 Ben Sabat 13 Star Valley XC 18:44.8 121
163 Grant Cameron 13 Star Valley XC - B 18:45.1 122
164 Reuben Mulhern 13 Lions XC 18:47.4 123
165 Austin Place 12 CG UB 18:48.0 124
166 Jared Capell 14 RumGumXC 18:48.0 125
167 Brandon Anglesy 11 Star Valley XC - B 18:48.3 126
168 Kevin Robinson 12 Una-Or-Pendl 18:49.7
169 Gabe Waldron 13 Star Valley XC - B 18:50.1 127
170 Riley Tidmarsh 12 Lions XC 18:51.2 128
171 Chris Dallas 11 Eastlake XC Club 18:54.4 129
172 Jimmy Lee 14 Lions XC 18:54.5 130
173 Jake Hill 12 Summit XC Club 18:55.3 131
174 Jordan Oldenberg 14 Eastlake XC Club 18:57.9 132
175 Austin Murphy 13 Meridian Warpath 18:59.3 133
176 Airik Donohoe 12 Una-Id-Fairf 19:00.0
177 Colin Haug 11 Ashland XC Club 19:02.4 134
178 Alister Tencate 11 Latipac RC 19:02.8 135
179 Thomas Gill 13 Haha XC Kingston 19:03.1
180 Zachary Davlin 14 Una-Id-Nampa-Davlin 19:06.5
181 Codie Spencer 12 South Medfor 19:11.1 136
182 Cody Constant 13 Lakeside Roa 19:11.9 137
183 Jonah Freedman 12 Ashland XC Club 19:12.4 138
184 Lucas Thompson 13 Haha XC Kingston 19:14.8
185 Brennen Hewitt 12 Una-Or-Beave 19:15.1
186 Sam McGregor 11 Una-Id-Thatc 19:16.0
187 Alan Bylund 11 South Medfor 19:17.2 139
188 Sam Faucher 12 Boise Striders -B 19:18.0 140
189 Will Holdhusen Whitfish AC 19:18.4
190 Ben McArthur 12 Star Valley XC - B 19:19.1 141
191 Taylor Watson 11 South Medfor 19:23.3 142
192 Michael Seed 12 Una-Or-Beave 19:23.6
193 Matthew Painter 13 Una-Or-Aloha 19:30.0
194 Jordan Kofoed 12 Lions XC 19:32.0 143
195 Paul Perry 14 Rigby Hicks 19:32.1 144
196 Jimmy Spencer 12 Lakeside Roa 19:34.5 145
197 Dietrich Perchy Whitfish AC 19:35.2
198 Matt Matula 11 Eastlake XC Club 19:37.2 146
199 Wade Doty 12 Haha XC Kingston 19:41.5
200 Justin Steele 11 Latipac RC 19:45.7 147
201 Joe Uberaga 12 Boise Striders -B 19:45.8 148
202 Jacob Davlin 12 Una-Id-Nampa-Davlin 19:49.5
203 Jacob Miller 11 Cexc 19:49.9 149
204 Alex Barr 12 Mead AC 19:54.0 150
205 Jarrid Denney 12 CG UB 20:00.5 151
206 Marshall Moses 11 South Medfor 20:06.1 152
207 Malcolm Tencate 13 Latipac RC 20:06.4 153
208 Weyekin Bill 14 Una-Or-Pendl 20:08.7
209 Logan Christensen 11 Star Valley XC - B 20:10.9 154
210 Aaron Whittier 12 RunningOnGluten-1 20:23.7 155
211 JP Fogarty 11 Crusader Harriers 20:24.3
212 Taylor Bakow 13 Meridian Warpath 20:31.1 156
213 Ben Harbaugh 13 Grubsnelle 20:31.8 157
214 Tanner Redick 14 Challis Running 20:38.1 158
215 Nick Moore 13 Meridian Warpath 20:38.4 159
216 Cody Lane Unattached 21:04.6
217 Josh Wallin 13 Rocky Mounta 21:07.1 160
218 Josh Young 12 Rigby Hicks 21:11.8 161
219 Michael Rojeski 13 Lakeside Roa 21:20.8
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 RumGumXC 70 1 12 14 20 23 73 125
Total Time: 1:24:42.90
Average: 16:56.58
2 Boise Striders 71 5 8 9 10 39 64 86
Total Time: 1:25:03.90
Average: 17:00.78
3 Axemen RC 109 4 19 22 30 34 51 71
Total Time: 1:25:50.30
Average: 17:10.06
4 Summit XC Club 180 2 25 32 49 72 74 131
Total Time: 1:26:44.10
Average: 17:20.82
5 Tornado TC 226 16 29 36 66 79 93 110
Total Time: 1:27:41.11
Average: 17:32.22
6 Lakeside Road Runners 228 24 33 44 45 82 137 145
Total Time: 1:27:52.00
Average: 17:34.40
7 Crusader Harriers 256 42 43 46 55 70 76 85
Total Time: 1:28:21.20
Average: 17:40.24
8 Grubsnelle 266 3 31 63 68 101 107 157
Total Time: 1:28:00.00
Average: 17:36.00
9 Cutthroat 269 26 35 58 62 88 108 119
Total Time: 1:28:25.90
Average: 17:41.18
10 North Spokane XC Club 282 27 40 48 75 92 99
Total Time: 1:28:36.90
Average: 17:43.38
11 Meridian Warpath 295 6 15 60 81 133 156 159
Total Time: 1:28:43.00
Average: 17:44.60
12 Mead AC 300 7 56 65 77 95 113 150
Total Time: 1:28:39.10
Average: 17:43.82
13 Latipac RC 300 13 21 53 78 135 147 153
Total Time: 1:28:55.40
Average: 17:47.08
14 Cexc 386 17 18 98 104 149
Total Time: 1:30:44.40
Average: 18:08.88
15 Ashland XC Club 390 52 57 87 91 103 134 138
Total Time: 1:30:09.50
Average: 18:01.90
16 Rocky Mountain Grizzly XC 406 50 69 80 90 117 160
Total Time: 1:30:20.10
Average: 18:04.02
17 Star Valley XC 448 37 67 105 118 121
Total Time: 1:31:10.50
Average: 18:14.10
18 Challis Running 463 41 59 94 111 158
Total Time: 1:32:45.10
Average: 18:33.02
19 Lions XC 476 11 100 114 123 128 130 143
Total Time: 1:31:31.61
Average: 18:18.32
20 Rigby Hicks 477 28 61 83 144 161
Total Time: 1:33:55.70
Average: 18:47.14
21 RunningOnGluten-1 481 47 97 102 115 120 155
Total Time: 1:31:37.10
Average: 18:19.42
22 CG UB 515 38 96 106 124 151
Total Time: 1:33:05.20
Average: 18:37.04
23 Boise Striders -B 593 84 109 112 140 148
Total Time: 1:34:07.20
Average: 18:49.44
24 Eastlake XC Club 612 89 116 129 132 146
Total Time: 1:34:14.20
Average: 18:50.84
25 South Medford XC Club 623 54 136 139 142 152
Total Time: 1:35:39.70
Average: 19:07.94
26 Star Valley XC - B 670 122 126 127 141 154
Total Time: 1:35:53.50
Average: 19:10.70
Event 5 Girls 5k Run CC Junior Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Brigit Creel 15 Bozeman XC Club 20:12.0 1
2 Kaycie Stewart 14 Una-Mt-Corva 20:41.6
3 Nicole Allen 11 Bozeman XC Club 20:51.2 2
4 Matlyn Mailey 14 Bozeman XC Club 20:53.3 3
5 Sarah RichEns 12 Mtn. Home Bananas 21:00.9 4
6 Jordan Vivier 11 Mtn. Home Bananas 21:10.8 5
7 Mackenzie Platt 11 Boise Striders 21:13.2
8 Bethany Larson 14 Millenium XC Club 21:18.3 6
9 Caitlyn Jackson 13 Evanston Runners-WY 21:24.6
10 Quincy Van Orden 14 Una-Id-Black 21:26.5
11 Shelby Henrick 12 Mtn. Home Bananas 21:30.1 7
12 Larisa Robic 14 Tacoma Lady 21:30.2
13 Malika Arnold 14 Bozeman XC Club 21:30.6 8
14 Tiffani Mitchell 11 Millenium XC Club 21:42.5 9
15 Courteny Bennett 11 Millenium XC Club 21:44.1 10
16 Nicole Jimenez 11 Eastlake XC Club 21:45.8 11
17 Kacee Cameron 12 Mtn. Home Bananas 21:48.5 12
18 Emily Blake 11 Millenium XC Club 21:55.0 13
19 Edith Zaragoza 13 Yakima Harriers 21:56.9
20 Rachel Rant 12 Boise Striders 21:58.7
21 Anne Bahr 14 Boise Striders 22:06.2
22 Kara Wayment 12 Millenium XC Club 22:08.5 14
23 Talia Wilhelm 12 Bozeman XC Club 22:21.2 15
24 Courteny Cook 11 Millenium XC Club 22:26.6 16
25 Kyla Schnicke 11 Bozeman XC Club 22:33.2 17
26 Erika Ochoa 13 Yakima Harriers 22:36.2
27 Nicole Rader 13 Eastlake XC Club 22:36.3 18
28 Kelsey Wade 13 Cutthroat 22:39.2
29 Madeline McNally 12 Axemen RC 22:42.4
30 Kelsey Horn 11 Bozeman XC Club 22:48.3 19
31 Cassidy Howarth 14 Cutthroat 22:51.2
32 Mackenzie Schmid 13 Eastlake XC Club 22:52.3 20
33 Cara Brasted 12 Axemen RC 23:11.8
34 Alana Tao 11 Eastlake XC Club 23:13.9 21
35 Bella Coulson 13 Millenium XC Club-B 23:14.5
36 Lisa Sheehan 13 Eastlake XC Club 23:14.6 22
37 Natalie Wong 13 Eastlake XC Club 23:18.3 23
38 Sylvie Henry 13 Bozeman XC Club 23:19.3
39 Britney Scott 13 Oregon Mulle 23:23.3
40 Mei Mei Levy 12 Eastlake XC Club 23:29.0 24
41 Mackenzie Dorr 11 Mtn. Home Bananas 23:29.5 25
42 Miriam Hernandez 11 Millenium XC Club-B 23:30.9
43 Annie Jessop 12 Una-Mt-Pines 23:36.8
44 Devon Bortfeld 14 Eastlake XC Club 23:41.7
45 Taylor Fletcher 11 Millenium XC Club 23:45.5 26
46 Jacey Lawson 11 Sandpoint XC Club 23:47.4
47 Jennie Flake 12 Evanston Runners-WY 23:48.3
48 Kassandra Mares 14 Yakima Harriers 23:49.9
49 Rachel Parker 11 Axemen RC 23:55.6
50 Katie Bates 14 Cutthroat 23:59.4
51 Becca Whipple 12 Lions XC 24:02.1 27
52 Anne Ramey 13 Axemen RC 24:04.7
53 Jordan Kyzer 12 Oregon Mulle 24:20.9
54 Bryn Mayo 14 Tacoma Lady 24:37.0
55 Alice Forbes 11 Boise Striders 24:40.1
56 Jerilyn Armstrong 13 Oregon Mulle 24:50.7
57 Nicole Daun 12 Lions XC 24:52.1 28
58 Aja Miller 12 Lions XC 24:52.1 29
59 Brittany Anderson 12 Millenium XC Club-B 25:00.5
60 Brooklyn Croeni 14 Una-Wa-Washo 25:54.2
61 Kylan Nanney 13 Millenium XC Club-B 25:54.7
62 Hannah Peters 12 Lions XC 26:36.2 30
63 Camila Guetter 12 Latipac RC 26:41.6
64 Kindra Janes 12 Lions XC 28:11.0 31
65 Sydney Chapman 14 Lions XC 33:23.0 32
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Bozeman XC Club 29 1 2 3 8 15 17 19
Total Time: 1:45:48.30
Average: 21:09.66
2 Millenium XC Club 52 6 9 10 13 14 16 26
Total Time: 1:48:48.40
Average: 21:45.68
3 Mtn. Home Bananas 53 4 5 7 12 25
Total Time: 1:48:59.80
Average: 21:47.96
4 Eastlake XC Club 92 11 18 20 21 22 23 24
Total Time: 1:53:42.90
Average: 22:44.58
5 Lions XC 145 27 28 29 30 31 32
Total Time: 2:08:33.50
Average: 25:42.70
Event 6 Boys 5k Run CC Junior Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Nathan Giullian 11 Bozeman XC Club 17:10.5 1
2 Ben Rich 12 Bozeman XC Club 17:19.0 2
3 Cameron Martin 13 Axemen RC 17:37.2 3
4 Keegan Boehm 14 Blue Train 17:38.2 4
5 Francisco Ruiz 14 Oregon Mulle 17:38.4 5
6 Jordan Landstrom 13 Stark Street AC 17:43.6
7 Tom Parry 14 Una-Id-Eagle-Parry 17:46.5
8 Oliver Reed 14 North Spokan 17:46.9 6
9 Hunter May 14 Bozeman XC Club 17:47.7 7
10 Hunter Schmidt 11 Bozeman XC Club 17:49.4 8
11 Mike Price 12 Mtn. Home Bananas 17:51.1
12 Kyle Paulson 12 Tri-Cities L 17:52.0
13 Michael Shaw 14 Oregon Mulle 17:53.7 9
14 Cameron Breen 11 Blue Train 17:55.2 10
15 Marvyn Burgos 12 Bozeman XC Club 17:58.1 11
16 Braedon Rehfield 13 Yakima Harriers 17:59.2 12
17 Kevin Paulson 12 Tri-Cities L 18:02.5
18 Kayler Waldrop 12 Oregon Mulle 18:08.6 13
19 Robert Villareal 14 North Spokan 18:11.5 14
20 Wyatt Feuz 13 Evanston Runners-WY 18:12.0
21 Kevin Hogan 13 Blue Train 18:14.4 15
22 Joe Kato 12 Una-Or-Beave 18:16.1
23 Dillon Kunz 13 Rigby Hicks 18:17.1
24 Kenny Gunning Una-Id-Middl 18:17.6
25 Aden Kutsurelis 14 Rocky Mounta 18:17.7 16
26 Garrett Kraal 14 Tri-Cities L 18:18.4
27 Austin McDermott 12 RumGumXC 18:21.0
28 Andrew McCarthy 14 Yakima Harriers 18:21.2 17
29 Carter Svendsen 13 Yakima Harriers 18:24.1 18
30 Wyatt Holmes 12 Bozeman XC Club 18:25.5 19
31 Sean Andresen 11 Axemen RC 18:26.1 20
32 Devon Sellock 12 RumGumXC 18:33.0
33 Isaac Nokes 13 Mead AC 18:34.0
34 Steinbacher John 11 Bozeman XC Club 18:37.0 21
35 Caleb Olson 14 Eastlake XC Club 18:37.9 22
36 Gavin Leaverton 13 Yakima Harriers 18:38.3 23
37 Rilee Sanders 14 Blue Train 18:42.7 24
38 Trevan Reese 14 Rocky Mounta 18:44.7 25
39 Joe Dugan 14 Tornado TC 18:46.4
40 Cartier Lindley 12 SE Pdx XC Club 18:50.2
41 Brian Ward 13 Axemen RC 18:50.2 26
42 Sam Powell 14 Lions XC 18:50.4 27
43 Parker Webb 13 Bozeman XC Club-B 18:51.9 28
44 Taylor Mower 13 Rocky Mounta 18:52.1 29
45 David Blue 13 North Spokan 18:53.7 30
46 Keenan Leary 14 Blue Train 18:54.3 31
47 Tony Peace 14 Una-Id-Ameri 18:59.9
48 Sebastian Mitchell 13 Axemen RC 19:00.8 32
49 Mike Dickensheets 13 Bozeman XC Club-B 19:04.9 33
50 Quincey Gill 13 Axemen RC 19:05.3 34
51 Cameron Detzi 14 Bozeman XC Club-B 19:07.2 35
52 Turner Maxwell 11 Axemen RC 19:12.9 36
53 Michael Sauvage 12 Blue Train 19:16.1 37
54 Thomas Knight 14 Cutthroat 19:16.7 38
55 Andrew Bienapfl 13 Rocky Mounta 19:17.3 39
56 Josh Bour 12 Rocky Mounta 19:18.4 40
57 Nick Wells 12 Cutthroat 19:19.5 41
58 Francisco Cortes 13 Yakima Harriers 19:19.8 42
59 David Petersen 12 Evanston Runners-WY 19:20.1
60 Taylor Hellman 13 Mead AC 19:21.4
61 DJ Wordell 14 North Spokan 19:22.8 43
62 Jesse Salazar 13 Yakima Harriers 19:23.1 44
63 Travis Fluckiger 13 Latipac RC 19:24.8
64 Michael Nutkowitz 13 Mead AC 19:26.2
65 John Keyser 13 Oregon Mulle 19:26.5 45
66 Joey Walker 11 Blue Train 19:26.8 46
67 Bruce Service 13 Axemen RC 19:32.6 47
68 Joesoph Ash 14 Lions XC 19:33.8 48
69 Andrew Tran 12 Una-Or-Beave 19:35.4
70 Logan Nash 14 Eastlake XC Club 19:36.4 49
71 Nathan Wiggins 13 Una-Id-Weise 19:38.8
72 Sashka Warner 14 Axemen RC 19:43.7
73 Gary Parkinson 11 Boise Striders 19:43.7
74 Michael Martell 14 Bozeman XC Club-B 19:45.5 50
75 Kyler Callahan 11 Bozeman XC Club-B 19:46.9 51
76 Edward Leach 13 Una-Or-Beave 19:47.9
77 Gabriel Wihtol 13 Axemen RC 19:54.2
78 James McCutheon 14 Eastlake XC Club 19:54.9 52
79 Gabe Kearns 14 Stark Street AC 19:55.0
80 Hugh Ellsworth 12 Lions XC 19:59.0 53
81 Zach Olsen 14 Oregon Mulle 19:59.1 54
82 Anders Bake 13 Una-Or-Beave 19:59.2
83 Aaran Fagan 14 Tornado TC 20:03.8
84 Porter Jessop 14 Una-Mt-Pines 20:04.4
85 Cole Glover Eastlake XC Club 20:05.3 55
86 Colin Kubic 13 North Spokan 20:08.9 56
87 Tyler Brant 14 Mead AC 20:12.2
88 Devin Gerboth 13 Tri-Cities L 20:21.2
89 Destin Frank 13 Boise Striders 20:28.3
90 Tim Rohr 11 Lions XC 20:32.9 57
91 Mark Milloy 12 Eastlake XC Club 20:34.3 58
92 Alex Berk 14 Mtn. Home Bananas 20:36.0
93 Bob Bruya 13 Grubsnelle 20:38.3
94 Zachary Gouverneur 13 Una-Or-Beave 20:41.7
95 Darian Andrews 14 Oregon Mulle 20:46.1 59
96 Conner Jackson 12 Boise Striders 20:48.6
97 Wyatt Christensen 13 Cutthroat 20:57.9 60
98 Patrick O'Neil 14 Boise Striders 20:59.2
99 Matthew Ellis 11 Eastlake XC Club 21:03.2 61
100 Bryse Wise 11 Cutthroat 21:07.0 62
101 George Rear 13 Axemen RC 21:28.8
102 Mac Wood 12 Grubsnelle 21:47.3
103 Aaron Yoder 14 Lions XC 22:08.4 63
104 Charles Bailey 11 Evanston Runners-WY 22:10.4
105 Corbin Richards 12 Latipac RC 22:12.1
106 Joe Solem 14 Grubsnelle 22:29.0
107 Ivan Chang 14 Oregon Mulle 22:58.5 64
108 Giovanni Rodriguez Una-id-Burley-Ro 23:12.5
109 Gabe LaCroix 12 Missoula Spa 23:15.4
110 Cody Hougnon 13 Grubsnelle 23:17.0
111 Tristen Hollist 14 Missoula Spa 23:52.1
112 Uriah King 12 Cutthroat 25:24.2 65
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Bozeman XC Club 29 1 2 7 8 11 19 21
Total Time: 1:28:04.70
Average: 17:36.94
2 Blue Train 84 4 10 15 24 31 37 46
Total Time: 1:31:24.80
Average: 18:16.96
3 Yakima Harriers 112 12 17 18 23 42 44
Total Time: 1:32:42.60
Average: 18:32.52
4 Axemen RC 115 3 20 26 32 34 36 47
Total Time: 1:32:59.60
Average: 18:35.92
5 Oregon Mullet Bullet XC P 126 5 9 13 45 54 59 64
Total Time: 1:33:06.30
Average: 18:37.26
6 Rocky Mountain Grizzly XC 149 16 25 29 39 40
Total Time: 1:34:30.20
Average: 18:54.04
7 North Spokane XC Club 149 6 14 30 43 56
Total Time: 1:34:23.80
Average: 18:52.76
8 Bozeman XC Club-B 197 28 33 35 50 51
Total Time: 1:36:36.40
Average: 19:19.28
9 Eastlake XC Club 236 22 49 52 55 58 61
Total Time: 1:38:48.80
Average: 19:45.76
10 Lions XC 248 27 48 53 57 63
Total Time: 1:41:04.50
Average: 20:12.90
11 Cutthroat 266 38 41 60 62 65
Total Time: 1:46:05.30
Average: 21:13.06
Event 7 Mixed 3k Run CC MiddleSchool
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Results - Women
1 Mikayla Malaspina W 7th & 8th 11:44.1 1
2 Jessica Holiday W 7th & 8th 12:36.6 2
3 Sarah Rambo W 5th & 6th 12:41.4 3
4 Marley May W 5th & 6th 12:45.1 4
5 Katie Weedn W 5th & 6th 12:59.4 5
6 Holly Ellingson W 7th & 8th 13:01.6 6
7 Baylee Bullard W 7th & 8th 13:04.0 7
8 Allison Ellingson W 7th & 8th 13:18.0 8
9 Emily Hammons W 7th & 8th 13:20.2 9
10 Danielle VanLith W 5th & 6th 13:26.4 10
11 Emma Bellan W 7th & 8th 13:31.9 11
12 Kirsys Campbell W 5th & 6th 13:32.9 12
13 Hannah Combs W 5th & 6th 13:54.6 13
14 Eve Jensen W 3rd & 4th 14:08.4
15 Emma Culig W 7th & 8th 14:15.9
16 Arianna Ghiorso W 5th & 6th 14:19.1 14
17 Kristian Brandecker W 7th & 8th 14:21.1
18 Rennee Ross W 5th & 6th 14:21.9
19 Shelby Galint W 5th & 6th 14:37.3
20 Maria Reyes W 5th & 6th 15:29.2
21 Halee Jessop W 7th & 8th 15:31.1
22 Danielle Bantrup W 7th & 8th 15:35.0
23 Sarah Combs W 5th & 6th 15:58.7
24 Ellie Brown W 5th & 6th 16:00.1
25 Jillian Leis W 7th & 8th 16:19.5
26 Kennedy Lacy W 3rd & 4th 17:18.6
27 Cadence Campbell W 3rd & 4th 18:02.2
28 Mailee Vanorden W 5th & 6th 18:42.0
Results - Men
1 Jacob Davis M 7th & 8th 10:47.2 1
2 Billy Godfrey M 7th & 8th 10:47.7 2
3 Nicholas Hamilton M 7th & 8th 11:01.1 3
4 Paul Page M 7th & 8th 11:10.7 4
5 Andy Snyder M15 Tri-Cities L 11:14.0
6 Traegan Thomas M 7th & 8th 11:14.8 5
7 Kalen McNatt M 5th & 6th 11:14.9 6
8 Hyden Johnson M 7th & 8th 11:18.6 7
9 Eli Jensen M 7th & 8th 11:23.7 8
10 Joseph VanOrden M 7th & 8th 11:41.4
11 Derick Thomas M 5th & 6th 11:43.6 9
12 Jake Weedn M 7th & 8th 11:59.9
13 Vincent Groner M 5th & 6th 12:01.4 10
14 Cole Thomas M 5th & 6th 12:26.5 11
15 Anthony Ghiorso M 5th & 6th 12:26.6 12
16 Ty Redick M 5th & 6th 12:32.9 13
17 Landon Lacy M 5th & 6th 12:54.3 14
18 Carson Jessop M 5th & 6th 12:54.3
19 Tank Jessop M 5th & 6th 12:58.1
20 Owen Rogers M 3rd & 4th 13:20.0
21 Ryan Frostad M 5th & 6th 13:39.4
22 Joshua Harrison M 3rd & 4th 15:12.0
23 Kenny Anderson M 3rd & 4th 15:25.4
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Men
1 7th & 8th 15 1 2 3 4 5 7 8
Total Time: 55:01.50
Average: 11:00.30
2 5th & 6th 48 6 9 10 11 12 13 14
Total Time: 59:53.00
Average: 11:58.60
Results - Women
1 7th & 8th 24 1 2 6 7 8 9 11
Total Time: 1:03:44.30
Average: 12:44.86
2 5th & 6th 34 3 4 5 10 12 13 14
Total Time: 1:05:25.20
Average: 13:05.04
Event 8 Mixed 5k Run CC Citizens
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Results - Women
1 Chelsey VanDeBrake W Unattached 19:01.7
2 Nicole Kniggee W Unattached 21:12.3
3 Stacey Galinat W Unattached 22:43.1
4 Kathy Arzgon W Unattached 23:22.0
5 Marian Lane W Unattached 24:07.5
Results - Men
1 Brandon Teeter M Unattached 16:03.5
2 Landon Teeter M Unattached 16:23.9
3 Ty Draney M Unattached 16:47.6
4 Garrett Traughber M Unattached 17:01.9
5 Mathew Brass M Unattached 17:07.9
6 Sean Saxton M Unattached 17:25.8
7 Joe Montoya M Unattached 17:25.9
8 Daryl Hegerle M Unattached 17:38.9
9 Neil Olsen M Unattached 17:44.1
10 Jeff Hashimoto M Unattached 17:50.0
11 Ivan Alfaro M Unattached 18:24.7
12 Craig Rice M Unattached 18:42.2
13 Jake Jessop M Unattached 18:43.4
14 Ryan Hansen M Unattached 18:46.4
15 Joe Lovell M Unattached 19:44.3
16 Paul Lind M Unattached 19:46.5
17 Issac Levi M Unattached 19:53.3
18 Neil Glechman M Unattached 20:03.4
19 Vance McHan M Unattached 22:56.8
20 Conner Weldon M Unattached 23:06.7
21 Andrew Bol M Unattached 23:21.6
22 Jeffery Guz M Unattached 23:23.7